Alice
FREE FOLK MONDAYS: BRÌGHDE CHAIMBEUL (SCO) + YMERS PIZZA
19-10
2020
20:00
Pumpehuset
ENTER SHIKARI
19-10
2020
20:00
Amager Bio
TOMMY EMMANUEL SUPPORT: - FRANO
20-10
2020
20:00
Hotel Cecil
CLAUS HEMPLER SOLO
20-10
2020
20:00
Lille VEGA
NODE
20-10
2020
20:00
Alice
KRESTEN OSGOOD KVINTET
21-10
2020
20:00
Hotel Cecil
CLAUS HEMPLER SOLO
21-10
2020
20:00
Store VEGA
KIDD - 1. KONCERT
22-10
2020
17:00
Bremen Teater
CLAUS HEMPLER
22-10
2020
18:00
Amager Bio
LITTERATOUR: LARS LØKKE RASMUSSEN, KIM BILDSØE, DIVYA DAS OG VINCENT F. HENDRICKS
22-10
2020
19:00
Alice
SLOWBURN + KASPER TRANBERG
22-10
2020
20:00
Loppen
AFLYST!
22-10
2020
20:30
Store VEGA
KIDD - 2. KONCERT
22-10
2020
20:30
Pumpehuset
EMIL STABIL
22-10
2020
21:00
Bremen Teater
CLAUS HEMPLER
22-10
2020
21:00
Store VEGA
KIDD - 1. KONCERT
23-10
2020
17:00
Alice
IDEALISTIC FESTIVAL VOL. 2
23-10
2020
19:00
Pumpehuset
DEADPAN + MAVOURNEEN + TETTIX HEXER + BARBRO
23-10
2020
19:00
Amager Bio
POSTMODERN JUKEBOX
23-10
2020
20:00
Hotel Cecil
LIBERTY
23-10
2020
20:00
Store VEGA
KIDD - 2. KONCERT
23-10
2020
20:30
Alice
BLEEDER EKSTRAKONCERT
23-10
2020
21:00
Pumpehuset
FAUN
23-10
2020
21:00
Beta
BOYS FROM HEAVEN - PLADERELEASE
23-10
2020
21:00
Bremen Teater
BLEEDER
23-10
2020
21:00
Amager Bio
OXY MAGAZINE: MAGTFESTIVAL M/ LYDMOR, SKT. DELARGE, FVN & FØL SOM
24-10
2020
19:00
Baltoppen
GIVE ‘EM SHELTER - ROCK FOR HJEMLØSE VOL. 2
24-10
2020
19:00
Alice
MIKA AKIM RELEASE SHOW + RAPHAEL GIMENES
24-10
2020
20:00
Loppen
TALES OF MURDER AND DUST (DK)
24-10
2020
20:00
Pumpehuset
RED LAMA
24-10
2020
20:00
Amager Bio
TEXAS
24-10
2020
20:00
Alice
BLEEDER EKSTRA EKSTRAKONCERT
24-10
2020
21:00
Amager Bio
TOWER OF POWER
24-10
2020
21:00
Bremen Teater
BLEEDER
24-10
2020
21:00
Alice
ALSARAH && THE NUBATONES (SD)
25-10
2020
20:00
Pumpehuset
ASTRID S
25-10
2020
20:00
Hotel Cecil
LEIF VOLLEBEKK (CAN)
25-10
2020
20:00
Amager Bio
TOMMY EMMANUEL SUPPORT: - FRANO
26-10
2020
20:00
Bremen Teater
BERSÆRK
27-10
2020
18:00
Alice
LYDARKÆOLOGISK LYTTEKLUB: LYDARKÆOLOGISK LYTTEKLUB #2: LILY GREENHAM
27-10
2020
20:00
Pumpehuset
KIANA LEDÉ
27-10
2020
20:00
Amager Bio
ØSTKYST HUSTLERS
27-10
2020
20:00
Hotel Cecil
CLAUS HEMPLER SOLO
27-10
2020
20:00
Store VEGA
ARTIGEARDIT - 1. KONCERT
28-10
2020
17:00
Hotel Cecil
LEONORA CHRISTINA SKOV FORSMAG PÅ FORTSÆTTELSEN TIL ’DEN, DER LEVER STILLE’ & LYDSPOR AF KRISTINA HOLGERSEN
28-10
2020
20:00
Store VEGA
ARTIGEARDIT - 2. KONCERT
28-10
2020
20:30
Store VEGA
ARTIGEARDIT - 1. KONCERT
29-10
2020
17:00
Ideal Bar
URO + BBYBITES
29-10
2020
19:00
Alice
MAZAHER ENSEMBLE (EG)
29-10
2020
20:00
Loppen
ELOU ELAN (DK/NO)
29-10
2020
20:00
Amager Bio
RUGSTED & KREUTZFELDT
29-10
2020
20:00
Store VEGA
ARTIGEARDIT - 2. KONCERT
29-10
2020
20:30
Store VEGA
ARTIGEARDIT - 1. KONCERT
30-10
2020
17:00
Alice
LUBOMYR MELNYK (UA)
30-10
2020
20:00
Loppen
EKKO
30-10
2020
20:00
Pumpehuset
ORM
30-10
2020
20:00
Hotel Cecil
DOPHA
30-10
2020
20:00
Store VEGA
ARTIGEARDIT - 2. KONCERT
30-10
2020
20:30
Loppen
OBS! KONCERTEN FLYTTES TIL NY DATO
30-10
2020
21:00
Pumpehuset
SPECKTORS
30-10
2020
21:00
Amager Bio
KRØLLE ERIK 50 ÅRS JUBILÆUM
30-10
2020
21:00
Bremen Teater
COPENHAGEN DRUMMERS
31-10
2020
15:00
Ideal Bar
OSCAR JEROME
31-10
2020
19:00
Pumpehuset
ORM - EKSTRAKONCERT
31-10
2020
19:45
Loppen
FÅ BILLETTER!
31-10
2020
20:00
Hotel Cecil
FUGLEFLUGTEN
31-10
2020
20:00
Store VEGA
THE SAVAGE ROSE
31-10
2020
20:00
Bremen Teater
COPENHAGEN DRUMMERS
31-10
2020
20:00
Alice
GHETTO KUMBÉ (CO) + MAMBE && DANOCHILANGO + DJ COPIA DOBLE SYSTEMA
31-10
2020
21:00
Amager Bio
SLÆGT SUPPORT: - SHAMASH
31-10
2020
21:00
Store VEGA
THE SAVAGE ROSE - EKSTRAKONCERT
01-11
2020
19:00
Amager Bio
POSTMODERN JUKEBOX
01-11
2020
20:00
Hotel Cecil
SOLEIMA X LIVE STRINGS
01-11
2020
20:00
Ideal Bar
DAVID KEENAN
02-11
2020
19:00
Pumpehuset
ASKING ALEXANDRIA
02-11
2020
20:00
Amager Bio
GINO VANNELLI
03-11
2020
20:00
Hotel Cecil
BENJAMIN KOPPEL && LARS HJORTSHØJ JAZZ & JOKES
03-11
2020
20:00
Bremen Teater
MADDY
03-11
2020
21:30
Alice
VOŁOSI (PL)
04-11
2020
20:00
Amager Bio
JP COOPER
04-11
2020
20:00
Amager Bio
”LET'S GROOVE” – HISTORIEN BAG EARTH WIND & FIRE
04-11
2020
20:00
Hotel Cecil
CLAUS HEMPLER SOLO
04-11
2020
20:00
Store VEGA
BARSELONA 1. KONCERT
05-11
2020
17:00
Alice
GYEDU-BLAY AMBOLLEY && HIS SEKONDI BAND (GH)
05-11
2020
20:00
Pumpehuset
SPRINGER + ANGÅENDE MIG
05-11
2020
20:00
Amager Bio
”LET'S GROOVE” – HISTORIEN BAG EARTH WIND & FIRE
05-11
2020
20:00
Hotel Cecil
M. WARD (US)
05-11
2020
20:00
Hotel Cecil
FREDDY AND THE PHANTOMS
05-11
2020
20:00
Bremen Teater
FOLKEKLUBBEN
05-11
2020
20:00
Store VEGA
BARSELONA 2.KONCERT
05-11
2020
20:30
Store VEGA
CARPARK NORTH - 1. KONCERT
06-11
2020
17:00
Hotel Cecil
ORM (KL. 18)
06-11
2020
18:00
Royal Areana
GILLI
06-11
2020
20:00
Alice
GORDAN (INT) + NORDJYSKE GONGBAD
06-11
2020
20:00
Pumpehuset
DE UNDERJORDISKE
06-11
2020
20:00
Amager Bio
METALLICA JAM
06-11
2020
20:00
Store VEGA
PIND
06-11
2020
20:00
Store VEGA
CARPARK NORTH - 2. KONCERT
06-11
2020
20:30
Beta
AUSTIN LUCAS - SOLO
06-11
2020
21:00
Hotel Cecil
ORM (KL. 21)
06-11
2020
21:00
Bremen Teater
KAJSA VALA
06-11
2020
21:00
Lille VEGA
SMINO
07-11
2020
19:00
Royal Areana
DIZZY MIZZ LIZZY
07-11
2020
20:00
Loppen
CPH UNDERGROUND & LOPPEN PRESENTS:
07-11
2020
20:00
Pumpehuset
DE UNDERJORDISKE - EKSTRAKONCERT
07-11
2020
20:00
Amager Bio
GOSS SUPPORT: - MERCEDESS
07-11
2020
20:00
Hotel Cecil
GOSS
07-11
2020
20:00
Alice
SUTARI (PL) + MEHEHE (PL)
07-11
2020
21:00
Amager Bio
KEB MO - SOLO
07-11
2020
21:00
Bremen Teater
LIBERTY
07-11
2020
21:30
Amager Bio
OH WONDER
08-11
2020
20:00
Amager Bio
NOTHING BUT THIEVES
08-11
2020
20:00
Lille VEGA
SUNE ROSE WAGNER SOLO FEAT. KAJSA VALA
10-11
2020
19:00
Alice
LYDARKÆOLOGISK LYTTEKLUB #3: KIRSTEN JUSTESEN; KVINDER I KUNSTEN I && II
10-11
2020
20:00
Amager Bio
RASMUS NØHR
10-11
2020
20:00
Amager Bio
OH WONDER
10-11
2020
20:00
Pumpehuset
IAMDDB
11-11
2020
20:00
Amager Bio
TEXAS
11-11
2020
20:00
Bremen Teater
LEONORA CHRISTINA SKOV
11-11
2020
21:00
Store VEGA
MAGTENS KORRIDORER - AKUSTISK KONCERT - 1. KONCERT
12-11
2020
17:00
Amager Bio
QUEEN MACHINE #1
12-11
2020
19:00
Ideal Bar
BETTY BASS
12-11
2020
19:00
Loppen
FÅ BILLETTER!
12-11
2020
20:00
Pumpehuset
BETTY BASS
12-11
2020
20:00
Hotel Cecil
TIM SCHOU
12-11
2020
20:00
Store VEGA
MAGTENS KORRIDORER - AKUSTISK KONCERT 2. KONCERT
12-11
2020
20:30
Amager Bio
QUEEN MACHINE #2
12-11
2020
21:30
Store VEGA
FRIBYTTERDRØMME - 1. KONCERT
13-11
2020
18:00
Amager Bio
QUEEN MACHINE #3
13-11
2020
19:00
Loppen
VOKADIN
13-11
2020
20:00
Pumpehuset
GRETA + BRIMHEIM + GRO
13-11
2020
20:00
Hotel Cecil
FRIBYTTERDRØMME
13-11
2020
20:00
Bremen Teater
UFFE LORENZEN
13-11
2020
20:00
Alice
CULT OF FIRE (CZ) + MALOKARPATAN (SK)
13-11
2020
21:00
Beta
DETHRXNER
13-11
2020
21:00
Store VEGA
FRIBYTTERDRØMME - 2. KONCERT
13-11
2020
21:00
Amager Bio
QUEEN MACHINE #4
13-11
2020
21:30
Bremen Teater
THOMAS BUTTENSCHØN
14-11
2020
16:00
Amager Bio
QUEEN MACHINE #5
14-11
2020
19:00
Loppen
JJ PAULO (DK/TZ)
14-11
2020
20:00
Pumpehuset
BODYSLAM! WRESTLING
14-11
2020
20:00
Hotel Cecil
DANS && LÆR
14-11
2020
20:00
Bremen Teater
SCHOOL OF X
14-11
2020
21:00
Amager Bio
QUEEN MACHINE #6
14-11
2020
21:30
Amager Bio
QUEEN MACHINE #7
15-11
2020
19:00
Hotel Cecil
RIKKE THOMSEN
15-11
2020
20:00
Amager Bio
QUEEN MACHINE #8
15-11
2020
21:30
Lille VEGA
IBRAHIM ELECTRIC
17-11
2020
19:00
Baltoppen
BREABACH (SCO)
17-11
2020
19:30
Alice
KJARTAN BUE RELEASE SHOW
17-11
2020
20:00
Hotel Cecil
BIKSTOK *OVER STOK OG STEN* 15 ÅR
17-11
2020
21:00